Příběh Indigových pohádek - jak kniha vznikala

Příběh knihy

Indigové pohádky vznikly spontánně v jeden předjarní den, kdy jsme s dětmi vyprávěly další z hromady bláznivých příběhů, vrstvili postavy, děje a zápletky. Mrzelo mě dětem číst neustále dokolečka variace na klasiku o tom, že krásná (jak jinak) princezna někde čeká na prince a že nejlepší, čeho lze v životě dosáhnout, je dostat půlku království a na cestě za jeho ziskem pozabíjet kdekoho. Tak jsme si s dětmi vymýšlely pohádky vlastní – jemné, plné porozumění, soucitu a víry v dobro vlastní i celého vesmíru a bytostí v něm. A ten jeden předjarní večer, asi proto, že ve vzduchu už byla cíti síla jara a jeho rození, se zrodilo i ve mě rozhodnutí, že naše pohádky zkusíme vydat. Protože si myslíme, že by mohly těšit i jiné děti. A strhla se mela a nečekaná jízda.

Čtenáři fandili, začalo se hlásit mnoho zajímavých ilustrátorů a nakonec jsme v crowdfundingu na Startovači získali tehdy neuvěřitelnou podporu více než 300 lidí. Díky této podpoře se knihu podařilo vydat přesně tak, jak jsme si přáli, bez kompromisů: v té nejlepší kvalitě od papíru luxurious mat, který vydrží i hrubší dětské zacházení, stejně jako pevná vazba, přes celostránkové ilustrace velkého formátu až po takové drobnosti jako ražbu na obálce, parciální lak atd. Knihu jsme zkrátka vymazlili, aby lahodila nejen duši, ale i oku. A od té doby příběh Indigových pohádek pokračuje, dělali jsme už dotisky a kniha se šíří dál. Díky vám! Vaše podpora je to nejdůležitější, co máme, protože nemáme na drahé reklamy, ale tak je to správně, protože to by stejně šlo proti našemu přesvědčení. Tímto vám děkujeme z celého srdce, že to funguje, že si o knize říkáte mezi sebou, sdílíte a doporučujete! Díky tomu máme odvahu pustit se do další knihy, ale to už je jiný příběh, i když i ten bude indigový a navíc ještě vesmírný…

„Přidávám se ke chvále na tuto knihu. Celkově je nádherná a jen listování v ní mi dělalo radost. Samotné pohádky jsou jednoduché s jasným cílem povzbudit to lepší v nás. Dětem se moc líbí. Můj syn se dokonce našel v jedné z nich..
Recenze na Databázi knih