Předprodej nové knihy Solfánci a Sluneční královna spuštěn!
Novinka Předprodej Efekt lupa
 • 1 z 9
 

Solfánci a Sluneční královna

 
SRDCE JAKO NEJVYŠŠÍ FORMA ODVAHY
Pohádka o tom, že naším největším nepřítelem je strach, největší zbraní je úsměv a největším kouzlem slovo.

 

Dostupnost Připravuje se k tisku
Běžná cena 459 Kč
Ušetříte 70 Kč (–15 %)
389 Kč
353,64 Kč bez DPH
   
Kategorie Indigo
 

 

 

POZNÁMKA K TISKU

Už se to blíží! Na obálce pracujeme a tisk je aktuálně naplánován na 15. 7. 2020. Na výrobu knihy je následně potřeba minimálně 14 dní (schnutí, šití, balení...) Rozesílat budeme vzápětí, v pořadí, v jaké dojdou objednávky. Budeme se snažit být co nejrychlejší, aby knihy byly brzy u vás! :) 

Pokud chcete věnování, napište nám to, prosím, do poznámky. Děkuji!

 

 

Metaforický příběh o harmonii vnitřní a vnější. 

 

O ČEM JE KNIHA

Solfánci jsou malá stvoření, jejichž domovem je celý vesmír a jejichž úkolem je strážit jeho harmonii. Bydlí v notové osnově a každý z nich představuje jeden tón Do-Re-Mi-Fa... nu, však je všechny poznáte. Svým zpěvem udržují vesmír i planetu Zemi v rovnováze. 

Jednoho dne však nejmladší ze Solfánků uzavře své srdce

Poruší tak křehkou rovnováhu a vydá vesmír napospas nebezpečí zániku. Solfánci a Sluneční královna se vydávají na planetu Zemi za jeho záchranou. Tam je ale rovnováha už také narušena a v rostlinném světě zuří boj o vodu, půdu a sluneční energii. 

Dokážou nakonec Solfánci překonat svá zavřená srdce a zachránit nejen planetu Zemi, ale celý vesmír? Odolají nástrahám králů rostlinných říší? A najde Sluneční královna odpověď na svoji otázku? 

každý má oc tvořit svůj svět-8_1

 


 

 Kniha o rovnováze v nás i v přírodě.

O bojích vnitřních i vnějších.

 

 
 • ... a o tom, že mít láskyplné otevřené srdce je největší odvaha ze všech
 • ... o tom, že strach není dobrý rádce
 • ... o tom, že svou důstojnost musíme najít nejdřív sami v sobě
 • ... a o síle slov a úsměvů
 

 

Návrh bez názvu-13 

PŘEKVAPENÍ

Do knihy chceme dát zase nějaký dárek. Pexeso, záložka a omalovánka se vám líbily, tak možná zůstaneme u toho. A nebo vymyslíme něco ještě úplně jiného :)


  

VELKÝ IMAGINATIVNÍ IMPULS ANEB VIZUÁLNÍ ORGIE

Každá strana je velká plnobarevná ruční ilustrace, žádný počítač. Říkáme tomu zase vizuální orgie, jako v Indigových pohádkách. Autorkou je Lucy Bumpkinova, kterou znáte již z Indigových pohádek (tehdy ještě jako Lucy Hudec). Do ilustrací se zase budete moci ponořit ve velkém formátu 230 x 270 mm. Vytištěné navíc budou speciální metodou šestibarevného chromatického tisku. Lucy je mistryně snových světů, putováním fantazií a hraní si s barvami. Na ilustracích pracovala dva roky. 

 


  

ŘEKLI JSTE

 

  

 

Knihu jsem četla ještě před vydáním jako editorka. Je to nádherný příběh s milými bytostmi, plný metafor, které úžasně přibližují naše žití. Honění se za metály, vnitřní strachy, že nejsme dost dobří, touha uspět, hledání, kým jsem, atd. 

Ivana Čížková, editorka

Návrh bez názvu-7

 

 

Kniha bude mít nádherné ilustrace, na ty se už moc těším v tištěné podobě. Zároveň se mi líbí text, který má mnoho rovin. Každý v pohádce najde své vlastní mikropříběhy, při každém čtení se odkrývá více „slov, která jsou za slovy“." Příběh je tak na pozadí i výletem do reálných vztahů v rostlinné říši, kde zobrazuje bitvu o zdroje jako je slunce, voda a osobní prostor, což se mi moc líbí. Stává se tak analogií lidskému světu a klade otázku, kam až může směřovat věčná expanze člověka."

Monika, bioložka
Návrh bez názvu-7

 

 

 

 

 

Autorka 


Martina Mia Svobodová

Martina Mia Svobodová

Má ráda, když příběh hovoří z duše do duše...

Více ...

 

 

Ilustrátorka

Návrh bez názvu-17


 

LUCY HUDEC AKA BUMPKINOVA

Ilustrace je vlastní promluvou ke čtenáři.

Na každí stránce knihy je Lucyina ilustrace. 
Lucy znáte již z Indigových pohádek.
Práce na ilustracích jí zabraly dva roky.
Obrázky jsou všechny ručně malované akvarelem a tuší,
následně převedeny do digitální podoby pro tisk. 

Více ...

 


 

JAKOU KNIHU DOSTANETE

 

 • Počet stran: 112
 • Plnobarevná celostránková ilustrace: Každá strana je ručně ilustrovaná, takže z ní dýchá poctivé řemeslo, hodiny, dny a roky práce. Výsledek je úžasný!
 • Velký formát: Pro knihu jsme, stejně jako u Indigových pohádek, zvolili ověřený velký formát 230x270 mm. Je akorát tak velký, aby čtenáře do příběhu vtáhl a zároveň velký tak akorát, aby se kniha vešla i do batohu na cesty.
 • Papír Luxurious mat: I papír jsme zvolili jako u Indigových pohádek, volba se vyplatila. Psali jste nám, že se jen tak neroztrhne (čímž neříkáme, abyste to nějak mocně zkoušeli). Papír se jmenuje Luxurious mat a ilustrace na něm krásně vyniknou.
 • Unikátní metoda tisku: Šestibarevný chromatický tisk. Tiskne se speciální metodou tzv. šestibarevného chromatického tisku. Takto se tiskne jen ve dvou tiskárnách v Česku a je to drahé. Zároveň jsme nechtěli posílat knihu tisknout do Číny, jak je dnes běžné, protože chceme pomáhat držet práci v naší zemi. Má to pro nás smysl. Jednak ta práce a jednak dá chromatický tisk ilustracím vyniknout v jejich maximálním půvabu. Když už to děláme, tak co nejlépe!
 • Vazba je ta nejlepší, jaká je možná, pevná V5. Osvědčila se nám již dříve. Aby se vám kniha hned nerozpadla a mohla se stát klenotem knihovniček ještě vašich vnoučat a pravnoučat. 

K_046-047-zemekoule

 

 
Tento web používá cookies. Tohle ohlášení není moc indigo, ale je to nutnost. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.